O spoločnosti Express Group a.s.

O spoločnosti

Spoločnosť pokračuje vo viac ako dvadsať ročnej tradícii Express Slovakia “Medzinárodná preprava a.s.“ , ktorej zakladateľským akcionárom bola zasielateľská spoločnosť Express Interfracht Internationale Spedition GmbH, patriaca do skupiny Rail Cargo. Toto prepojenie a dlhoročná spolupráca bude aj naďalej prinášať všetkým zákazníkom výhody ako sú efektivita nákladov, profesionalita a technické vybavenie na vysokej úrovni.

V súčasnosti je jej jediným akcionárom spoločnosť Optifin Invest s.r.o. , ktorý je tiež 100% vlastníkom spoločnosti Tatravagónka a.s. Poprad – popredného európskeho výrobcu nákladných železničných vozňov a podvozkov s viac ako 90-ročnou skúsenosťou a tradíciou v strojárenskom priemysle.

Express Group, a.s. ponúka integrovanú sieť prostredníctvom železničnej, kontajnerovej, kamiónovej, námornej a riečnej prepravy a súčasne tiež služby železničného dopravcu ako aj prenájom vagónov. Prepravné a dopravné požiadavky klientov rieši odborný tím s prepojením na filiálky v celej Európe, Rusku, Turecku a partnermi v Ázii. Centrom prepráv je Stredná a Východná Európa.

Ako súkromný železničný dopravca poskytuje komplexné služby v nákladnej železničnej doprave na území Slovenskej a Českej republiky, zabezpečuje prevádzkovanie dopravy na celoštátnych a regionálnych dráhach vrátane pohraničných prechodových staníc a na železničných vlečkách vrátane výkonu manipulačných činností.

Spoločnosť používa systém kvality integrovaný s enviromentálnym systémom manažérstva a spĺňa požiadavky noriem ISO 9001 a ISO 14001. Využívaním projektového riadenia spoločnosť zabezpečuje služby pre zákazníkov podľa ich špeciálnych požiadaviek od prijatia dopytu až po finálnu realizáciu.

Spoločnosť sídli v Bratislave a má pobočky v Čiernej nad Tisou, Košiciach a pracovisko na Železničnej stanici Bratislava - Východ.

Základné informácie : Názov Express Group, a.s. Sídlo Plynárenská 7/B, 821 09 Bratislava IČO 35795123 IČ DPH SK2020234667